Harika Resim Çizim Teknikleri İçeren Youtube Kanalları

Resim ülkemizde hakettiği ilgiyi gören bir sanat dalı değil. Ancak sayıları az da olsa resim tutkunları için çizim teknikleri alanında Youtube’da bazı kanallar bulunuyor. Ancak sulu boya, yağlı boya, soyut resim, karakalem çizim ve portre çizim teknikleri gibi alanlarda faydalanabileceğiniz ama Türkiye’de az bilinen bazı yabancı Youtube kanalları da mevcut.

Bu yazımızda bunlardan 4 tanesini bulacaksınız. Siz de bazen bir karakalem bir kağıt, bazen bir palet ve bir kaç renk boya ile neler yapabileceğinizi göreceksiniz. Kanalları denedikten sonra yorumlara teşekkürlerinizi yazacağınızdan ise hiç şüphemiz yok.

Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat diyoruz.

John Christian


1. Makoccino

Makoccino çizim teknikleri

Bu kanalda suluboya resim, ilham, sanat yaşamıyla ilgili ipuçları ve püf noktaları hakkında videolar bulabilirsiniz! Her hafta yeni bir video yayınlıyorlar! İpuçları verilen çizim teknikleri ile kendinizi geliştirmenize ve özgün şekilde ifade etmenize katkı sunacağına eminiz.

20 Nis 2011 tarihinde açılan kanal, bugüne kadar 147 milyonu aşan görüntülemesi ile alanında en başarılı kanallardan biri konumunda.

Kanalı görüntülemek için tıklayın!


2. Chuck Black Art 

Chuck Black Art çizim teknikleri

Kanal da genelde hayvan ve doğa temalı çalışmalardan oluşan 150’nin üzerinde video bulunuyor. Videolar 5 dakikadan başlayıp, 2 saate kadar farklı uzunluklara sahip. Bazı videolarda çok detaylı anlatımlar da mevcut. Sanatçı takipçilerini kendiyle birlikte sanatın büyülü dünyasına doğru enfes bir yolculuğa davet ediyor.

17 Oca 2016 tarihinde açılan kanal, bugüne kadar 25.427.074 görüntüleme ile ziyaret etmeye değer.

Kanalı görüntülemek için tıklayın!


3. Renjitha Anoop

Renjitha Anoop çizim teknikleri

Çiçek sanatlarını basit boyama teknikleriyle boyamayı içinde ki resim tutkusuyla kendi kendine öğrenmiş bir sanatçı: Renjitha Anoop. Tek vuruş, çift yükleme, yağlı ve sulu boyama gibi farklı çizim teknikleri ile bu tutkusunu sizlerle paylaşıyor. Resim sevgisini öğretme ve paylaşma tutkusuyla birleştirmiş. Bu başarılı sanatçının kanalında yeni teknikler ve beceriler edineceğinizden şüpheniz olmasın.

7 Eylül 2009 tarihinde açılan kanal, bugüne kadar 24.145.289 görüntüleme ile resim tutkunlarınca ziyaret edilmeye değer.

Kanalı görüntülemek için tıklayın!


4. SurajFineArts – Abstract ART

SurajFineArts - Abstract ART çizim teknikleri

Soyut resimler yapmayı seven sanatçı, kullandığı çizim teknikleri ile ilgili birikimini takipçileri ile paylaşıyor. Kullandığı teknikler sayesinde soyut resim yapmayı yeni başlayanlar için dahi kolay hale getiriyor. Bu sayede herkesin bu çizimleri yapabileceğine inandığını söylüyor. Resim yapmanın, boya ve fırçayla zaman geçirmenin bir çeşit terapi ve meditasyon işlevi gördüğünü düşünüyor. Bu sayede hem rahatlatıcı ve tatmin edici bir süreç yaşanılacağına hem de dünyanın daha güzel bir hale getirilebileceğine olan inancını ifade ediyor.

15 Nis 2015 tarihinde açılan kanal, bugüne kadar 576.570.810 görüntüleme ile adından sıkça söz ettiren, en başarılı kanallardan.

Kanalı görüntülemek için tıklayın!

Ruzname.Org‘un Teknoloji alanında ki diğer paylaşımlarına ulaşmak için Teknoloji Kategorisini ziyaret edebilirsiniz.Paylaşımlardan anında haberdar olmak için BİZİ TAKİP EDİN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.