Mevlana, Gazali, Nevevi ve Kandehlevi’den 5 Sesli Dini Kitap

İslam tarihinin yıllar geçtikçe eskimeyen asırlık eserleri vardır. Yüz yıllardır gönüllere tesir eden, öğretileriyle herkes için önemli dersler taşıyan ve kütüphanelerdeki yerini hiç bir dönem kaybetmeyen 5 önemli şaheseri sesli dini kitap olarak sizlerle buluşturuyoruz.

dini kitap, mesnevi, mevlana

Mesnevî, Mesnevî-i Şerif veya Mesnevî-i Manevî gibi isimlerle de anılan 8 asırlık bir hazine. Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî‘nin ismiyle özdeşleşmiş 4 ciltlik ölümsüz eseridir ve orijinal dili Farsça’dır.

Her gün karşımıza çıkan Mevlana Sözleri‘ni kendi dilinden okumaya fırsatını sunan bu tasavvuf kitabını sesli kitap formatında da dinleyebilirsiniz.

MESNEVİ-İ ŞERİF


dini kitap, riyazüs salihin, imam nevevi

İmam Nevevi‘nin en bilinen eseri olan Riyazu’s Salihin, “Salihlerin bahçesi” anlamına gelmektedir. İslam toplumunda telifi sonrası büyük ilgi görmüş ve adeta asırlara meydan okumuş bir hadis kitabıdır.

Yıllarca camilerde, okullarda, kütüphanelerde, evlerde inananlarca baş tacı edilmiştir. Okumak, dinlemek ve anladığı ile amel etmek üzere benimsenmiştir.

RİYAZÜS SALİHİN


kalplerin keşfi, imam gazali

“Hüccetü-l İslam” namıyla bilinen ve İslam tarihine eserleriyle damga vuran İmam Gazali‘nin kalpleri ihya etmek maksadıyla kaleme aldığı tasavvufi eseridir.

“Mükâşefetü’l-Kulûb” adıyla da bilinen bu eser, islami yaşantının kalplerde yerleşmesi ve kök salmasını amaçlayan ölümsüz bir baş yapıttır.

KALPLERİN KEŞFİ


imam gazali, dilin afetleri

Dil Belası adıyla da bilinen, orijinal ismi “Kitabu Afati-l Lisan” olan kitap, İmam Gazali‘nin önemli eserlerindendir.

İnsanın dili ile başına açabileceği bela ve musibetleri konu alan bu eser: “Dil sonsuz hayra da sonsuz şerre de vesile olabilir.” cümlesinden yola çıkarak insana dili hayır istikametinde kullanmanın yollarını da gösteren nadide bir kitaptır.

DİLİN AFETLERİ


hayatüs sahabe, yusuf kandehlevi

Adından da anlaşılacağı üzere “Peygamberimizin arkadaşları” anlamına gelen sahabelerinin hayatlarını anlatan çok önemli bir eserdir. “Asr-ı Saadet” olarak tanımlanan İslam’ın ilk yıllarını ve ilk inananları konu almaktadır.

Sahabele hayatları müslümanlar ve hatta tüm insanlar için alınacak ibret ve derslerle doludur. Çoğunlukla iman ve İslami yaşayışları öne çıksa da, insani yönleriyle de çağlara önderlik edebilecek birer şahsiyet olduklarını bu eseri okuyarak idrak edebilirsiniz.

HAYATÜS SAHABESesli dini kitap dinlemekten memnun kaldıysanız ve alternatif sesli kitapları da görmek istiyorsanız “Kültür Seviyenizi Artıracak 14 Ücretsiz Sesli Kitap” yazımızı inceleyebilirsiniz.


Bizi Takip Edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.